Korisnik:
Lozinka:
Udžbenici 2023/2024.g.

Učenje bez razmišljanja je prazno, razmišljanje bez učenja je opasno.
                    Lao Tse

Kurikul 2023./24.
Kalendar 2022./23.

Posvetite se upoznavanju sebe. Riječ je o najtežoj zadaći na svijetu.
           Miguel de Cervantes

Zasadi cvijet za
ekosvijet

Udruga Lijepa naša

CAP program

Kurikulum

Radionica o hrabrom telefonu

Stekneš li vlast nad svojim mislima, njima možeš činiti što god poželiš!

Platon

Važniji datumi

ESN RADIONICE U FILIPOVIĆEVOJ

Učenici 7.a, 7.b i 8.b razreda 19. svibnja 2022. su imali priliku učiti Engleski jezik u malo drukčijem okruženju. Naime, Projektni tim naše škole je u suradnji s ESN (European Student Network) organizirao posjet studenata iz Francuske i Indije. Studenti sudjeluju na razmjeni na Sveučilištu u Zagrebu, a predvođeni su ESN koordinatoricom Dorom Alilović. ESN je najveća europska studentska organizacija kojoj je cilj promovirati mobilnost. Udruga radi na 3 razine - lokalnoj, nacionalnoj i internacionalnoj te broji 15 000 volontera s podružnicama u više od 40 zemalja.
U okviru projekta Erasmus in School kojeg trenutačno provode posjetili su i naše učenike. Glavni cilj projekta jest upoznati djecu i mlade u osnovnim i srednjim školama sa Europom i mogućnostima koje im ona može pružiti. Naglasak na projektu stavlja se na interkulturalni dijalog, uvažavanje, poštovanje i toleranciju. Ovo je posebna prilika gdje učenici mogu dobiti znanje iz prve ruke o drugim državama te imaju priliku naučiti nešto novo iz područja umjetnosti, povijesti, geografije, a posebice jezika. Ovim potičemo otvoren dijalog koji je zasnovan na razbijanju stereotipa te usvajanju novih znanja kroz neformalno obrazovanje.
Tijekom današnjih radionica učenici su se susreli s pojmom ERASMUS-a, a naglasak je bio postavljen na usvajanju novih znanja o zemljama iz koje su došli studenti. Učenici su se upoznali s osnovnim podatcima o Francuskoj i Indiji te stekli znanja o kulturi, hrani, običajima zemalja koje su studenti predstavljali. Radionica je u cijelosti održana na engleskome jeziku te ovim putem želimo pohvaliti naš 7.a, 7.b i 8.b razredni odjel na izvrsnom znanju engleskoga jezika, komunikaciji te uključenosti u radionice.

Marko Pleslić
Voditelj projektnog tima

Priloženi dokumenti:
ESN RADIONICE U FILIPOVICEVOJ.docx

Eko projektni dan 2022.g.

24.3. 2022. OBILJEŽILI SMO EKO DAN KADA SMO PREDSTAVILI NACIONALNE PAKOVE I PARKOVE PRIRODE U HRVATSKOJ.

1.a. SJEVERNI VELEBIT

1.b.

2.a. RISANJAK

2.b. BRIJUNI

3.a. MLJET

3.b. KORNATI

4.a. KRKA

4.b. PAKLENICA

5.a. NACIONALNI PARKOVI

5.b. PARKOVI PRIRODE

6.a.

6.b NACIONALNI PARKOVI

7.a PARKOVI PRIRODE

7.b PARKOVI PRIRODE

Godina čitanja: "Čitamo i crtamo" 2021.g.

Dragi svi

S veseljem Vas obavještavamo da smo uspješno priveli kraju naš mali projekt "Čitamo i crtamo" u kojem smo kroz dva mjeseca pročitali puno zanimljivih priča te smo ih likovno prepričali. U projektu su sudjelovali svi učenici prvih razreda naše škole.

Naslovi koje smo pročitali:

1. Ann- Cathrine Sigrid Stahlberg: Kralj Sob
2. Jean Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao
3. Larisa Mravunac: Dječak u čarobnim čizmama
4. Mali majmun u velikoj brizi
5. Branko Ćopić : Ježeva kućica
6. Ivica Bednjanec: Durica
7. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, grizlijane.
8. Jelena Pervan: Hrkalo i kamilica

3.b projekt Legenda Grički top
Euronet 50:50 max

Čitamo mi, u obitelji svi

CAP projekt
Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige
Znanstveni nomadi

Suradnja sa „Znanstvenim Nomadom“

S ponosom možemo reći da naša škola surađuje s dr. Stuartom Kohlhagenom, australskim edukatorom, komunikatorom i popularizatorom znanosti, poznatijim kao The Science Nomad. Dr. Kohlhagen bivši je ravnatelj australske organizacije Quastacon -The National Science and Technology Centre i neumorni entuzijast s opsežnim i vrlo zapaženim međunarodnim aktivnostima i rezultatima u radu s mladima te učiteljima svih obrazovnih razina. Koristeći jednostavne materijale, obrazuje učitelje diljem svijeta kako da kod učenika potaknu znatiželjustrast za istraživanjem te da pronađu radost u razmišljanju. Više o dr. Kohlhagenu možete pronaći ovdje.

Prošlu subotu je u suradnji s prof. Dankom Pažanin održao online radionicu Let's investigate: Energy and Force preko Zoom platforme za učenike naše škole. Tridesetak učenika sedmih i osmih razreda je preko 120 minuta u subotnje jutro istraživalo, promatralo, opažalo i iznosilo pitanja i zaključke na temu ravnoteže sila, jednakosti tlakova i prijenosa energije i to na engleskom jeziku.

Ovu subotu, 22.svibnja, s početkom u 10:00 sati će se realizirati drugi dio programa, online radionica Let's investigate: Computational Thinking and Problem Solving za učenike petih i šestih razreda. Učenici će pozivnicu za Zoom sastanak dobiti u kanalu Općenito na MS Teams platformi. Nadamo se da ćete se pridružiti u što većem broju te da će biti zabavno, zanimljivo i poučno kao i prošli vikend.

Online katalog

Obavijest roditeljima

Mudrica - e-kartica

-----------------------
Sudjelujte u prvom Nacionalnom istraživanju
Nacionalno istraživanje prehrambenih...

​Brošura

Mali vodič kroz velike promjene

POMOĆ MLADIMA

Odmorko

Za osmaše

Brošura - Kamo nakon osnovne škole

Za roditelje

Sve obavijesti nalaze se u lijevom       izborniku Nastava na daljinu

Zdravlje mladih

Sigurnost na interne

Nagrada Grada

Linkovi za roditelje

Dislajkam mržnju

Vrijeme Zagreb

Puno je teže razbiti predrasude nego atome.

« Veljača 2021 »

Posjetite...